Kontroler DS216

do monitorowania alarmów i zarządzania budynkiem

OPIS

Kontroler DS216 jest przeznaczony do instalacji, gdzie wymagane jest zarządzanie wieloma punktami alarmowymi (czujniki podczerwieni, czujniki ppoż itd) i nadzór nad urządzeniami (włączenie/wyłączenie klimatyzacji, oświetlenia, systemu alarmowego) w systemie zarządzania budynkiem.

Kontroler DS216 posiada 16 nadzorowanych wejść i 4 wyjścia przekaźnikowe na płycie. Ilość wejść można rozbudować do 24 przez zastosowanie płyty rozszerzeń EX-84 i do 64 wyjść z dodatkową płytą EX-84, i trzech STLO. Kontroler ten może komunikować się z innymi kontrolerami DDS przez wybraną szynę komunikacyjną.

Każde wejście jest w pełni nadzorowane, co oznacza, że mamy do dyspozycji cztery stany wejść (z alarmem lub bez, linia zwarta lub przerwana). W pamięci kontrolera może być zapisanych 4 500 zdarzeń.Zarządzanie i konfiguracja kontrolera DS216, poprzez oprogramowanie Amadeus 5, są bardzo prostymi czynnościami.

W systemie można zaprogramować następujące parametry:

  • Fizyczny status wejść: NO lub NC,
  • Stan wejść: uzbrojone, rozbrojone,
  • Działania lokalne: aktywacja wybranych wyjść na skutek zmiany stanu określonych wejść,
  • Szeregowy port RS232 lub RS485,
  • Opcję drugiej szyny komunikacyjne RS 485, która została wprowadzona, aby uzyskać w systemie komunikację redundantną, funkcję komunikacji w trybie alarmowym, działanie globalne i globalny anty-passback bez udziału komputera lub możliwość podłączenia trzech płyt STLO.